Ekim 27, 2022

Arco Protocol Ödüllü Testneti

ile admin

Ekim ayı içerisinde yaptığı airdrop şenliği ile tüm kripto gündeminin başına oturan Aptos Network üzerinde, projeler tüm hızıyla çıkmaya başladı. Arco Protocol’de bu projelerden biri. Merkeziyetsiz Finans yani DEFI projesi olarak karşımıza çıkan Arco Protocol, klasik borç alma ve borç verme platformu. Platformu kullanarak sizde ödüllü testnetine katılabilir ve ödülden payınıza düşeni alabilirsiniz. Yazımızda adım adım nasıl katılacağını anlatacağız. Güncellemeleri geldiğinde de yazımıza ekler ve sosyal medya kanallarımızdan duyurusunu yaparız.

Ödül

Testnet katılımcıları

Katılımcılar, Dapp’ımızla basitçe işlemler yaparak 300–500 $ ARC kazanabilirler. Arco Protocol Devnet’te tek bir cüzdan adresi kullanarak tüm işlemleri (Ödünç verme, ödünç alma, geri ödeme, çekme ve talep etme) gerçekleştirdiğinizden emin olun.

Hata Ödülü:

Hataları tespit edin, tam açıklamayı ve ekran görüntüsünü forma gönderin (form buradan ulaşabilirsiniz.) Her başvuru, ekip tarafından onaylandıktan sonra 1000–5000 $ ARC kazanabilir.

Kaç hatanın veya ne kadar geri bildirim bırakabileceğinizin bir sınırı yoktur ve her türlü gönderiyi takdir ediyoruz – bu proje için önemli bir aşamadır ve bu nedenle program boyunca sınırsız $ARC ödüllerini taahhüt etmekten mutluluk duyuyoruz.

Birden fazla kişinin aynı hatayı/geri bildirimi gönderdiği durumlarda, ödülün yalnızca ilk gönderen kişiye verileceği kaydedildi.

İçerik oluşturma:

ARCO Protokolünün nasıl kullanılacağını öğretmek için Youtube/Tiktok videosu (1 dakikadan az olmamak üzere) oluşturan üyeler, proje elçisi olarak seçilme şansına sahip olacaklar. Ayrıca ARCO tweet’ini tweetleyerek veya ARCO’yu tanıtmak için yepyeni bir tweet oluşturarak puan kazanabileceksiniz.

Discord OG:

Discord’a katılmak için: https://discord.gg/ZJf5ewUM

Discord üyelerine toplam 300 discord OG rolü atayacağız. Her OG, 1000 $ARC token talep etmeye hak kazanacaktır. OG rolünü almak için Discord’da aktif kalmanız ve tüm topluluğa katkıda bulunmanız gerekir (diğer üyelere yardım etmek, memler oluşturmak, modlara yardım etmek, dolandırıcıları bildirmek vb. dahil ancak bunlarla sınırlı değildir). (İpucu: daha yüksek rütbe ve daha fazla davet = OG rolleri alma şansı daha yüksek!)

Aptos network kullanmak için öncelikle Aptos için cüzdan uygulaması indiriyoruz.

Petra Aptos Wallet buradan indirebilirsiniz.

İndirdikten sonra aşağıdak görsellerdeki adımları takip ederek, kurabilirsiniz. Cüzdan uygulamasının size verdiği 12 kelimelik anahtarları kaybetmeyin. Cüzdanınızı yeniden kurmak istediğinizde size gerekli olacak kelimeler onlardır.

Creat New Wallet seçeneğini işaretliyoruz, Cüzdan için şifre oluşturuyoruz. Sonrasında gri alan basarak anahtar kelimelerimize ulaşıyoruz.

Size 12 kelimelik anahtar listesi verecektir. Bunu bir yere kayıt ettikten sonra anahtar listesini tekrar girmenizi isteyecek, bu işlemi de tamamladıktan sonra, cüzdanınızı başarıyla kurmuş oldunuz.

Faucet

Cüzdan kurulumundan sonra platformu test etmek için bize test tokenleri gerekiyor. Ayrıca cüzdanımızı da test ağına geçirmemiz lazım. Bu iki adımda hemen tamamlayalım;

Cüzdanın sağ altındaki setting sekmesine basıyoruz. Sonrasında Network sekmesini seçiyoruz. Buradan Devnet’i seçiyoruz.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, Home tuşu ile ana sayfaya geliyoruz. Sol üstte Faucet butonu var. Buna basarak istediğimiz kadar APT alabiliriz. Platform için alabildiğiniz kadar APT almaya çalışın.

Artık Platformu kullanmaya hazırız.

Buradan platforma erişiyoruz.

Platforma gittikten sonra sağ üstten cüzdanımızı bağlıyoruz.

Şuan platformda sadece APT işe işlem yapılabiliyor. ARC token geldiğinde aynı işlemleri ARC token içinde yapacağız. APT için önce deposit seçerek platforma borç veriyoruz, Sonrasında Borrow ile borç alıyoruz. Yatırdığımız APT içinden bir kısmı withdraw ile geri çekiyoruz. Sonrasında aldığımız borcun bir kısmını Repay ile ödeme yapıyoruz. Bu işlemleri sürekli yapmaya özen gösterin.

Her işlemde yukarıdaki görsel gibi onaylarak cüzdan approve işlemi yaparak, işlemleri onaylıyoruz. Vakit buldukça bu işlemlere devam ediyoruz.

Bulduğunuz sorunları yada hataları yukarıda sizlere vermiş olduğumuz forum üzerinden ekibe bildirmeyi unutmayın.